Zamknij

Genewa 2018: premiera Volvo V60 [FOTO]

Redakcja
07.03.2018 12:26
Volvo V60 na salonie motoryzacyjnym w Genewie
fot. Volvo

Najnowsze dzieło skandynawskiego producenta ma za sobą światową premierę. Chociaż auto bardziej przypomina limuzynę, jest samochodem rodzinnym.

Ostatnie dni dla Volvo obfitują w wielkie wydarzenia. Najpierw inny model, XC40, został okrzyknięty Samochodem Roku, a teraz najnowszy pojazd szwedzkiej marki miał swoją premierę w trakcie salonu motoryzacyjnego w szwajcarskiej Genewie.

Auto charakteryzuje się pojemnym bagażnikiem (530 l) i gustownym wykończeniem. Natomiast w środku pasażerowie nie będą narzekać na brak miejsca, a także na bezpieczeństwo, które stoi na wysokim poziomie: samochód wyposażono w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, a wiele z rozwiązań będzie dostępnych w standardowej wersji.

W Volvo V60 zastosowano system City Safety, czyli układ wspomagania hamowania. Gdy przed naszym autem pojawi się rowerzysta, pieszy, zwierzę lub inny pojazd, ten natychmiast zareaguje. Warto zaznaczyć, że rozwiązanie działa do prędkości 70 km/h.

W aucie najnowszej generacji znajdziemy również systemy odpowiedzialne za m.in. niekontrolowaną zmianę pasa ruchu oraz jego utrzymanie. Dodatkowo ostrzegą kierowcę o jego dekoncentracji. Oprócz tego pozostawiono inne rozwiązania używane w starszych modelach, takich jak: układ ostrzegania o gwałtownym hamowaniu czy kontroli trakcji w zakręcie.

W Volvo V60 postawiono na trzy rodzaje jednostek: diesel, hybryda i benzyna. Te pierwsze agregaty mają 2 litry pojemności o mocy 150 i 190 KM. Silniki benzynowe mają taką samą pojemność, a klient ma do wyboru 250 i 310 KM. Z kolei hybryda jest wyposażona w jedną jednostkę benzynową 2.0 i 253 KM oraz 87-konny motor elektryczny oraz drugą 2.0 303 KM z 87-konnym agregatem elektrycznym.

Jeszcze przed światową premierą w Genewie poznaliśmy polskie ceny najnowszego modelu V60.

RadioZET.pl/MW