Zamknij

Genewa 2018: udany debiut Citroena C4 Cactusa [FOTO]

Redakcja
07.03.2018 13:18
Citroen C4 Cactus na salonie motoryzacyjnym w Genewie
fot. Citroen

Citroen C4 Cactus to auto debiutujące podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Jedną z najważniejszych zmian w samochodzie jest wzrost komfortu podróży. Dobrą wiadomością jest to, że klimatyzacja będzie dostępna już od wersji podstawowej.

Już na samym początku zauważamy, że w nowym Cactusie zmniejszeniu uległy plastikowe ochraniacze na drzwiach tzw. airbampy. Jednak do jednej z największych modyfikacji możemy zaliczyć nowe zawieszenie PHC, które charakteryzuje się progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi, przez co zawieszenie nie dobija przy pełnym obciążeniu i na złej nawierzchni.

Francuski producent zadbał także o specjalne siedzenia Advanced Comfort. Fotele dopasowują się do ciała pasażera. Odpowiada za to specjalna pianka, której użyto w środku, a wrażenie miękkości zawdzięczamy jej dużej gęstości. Jedynym minusem tego udogodnienia jest kwota, jaką trzeba zapłacić. Cena za ten dodatek waha się w zależności od wersji modelu i rodzaju siedzeń od 1600 do 3700 zł.

Kolejnym plusem Citroena C4 Cactus jest to, że samochód nawet w podstawowej wersji oferuje bogate wyposażenie: od manualnej klimatyzacji, przez Bluetooth, 7-calowy ekran i na LED-owych światłach do jazdy dziennej kończąc.

Marka wyposażyła najnowszego C4 Cactusa w agregaty benzynowe 1.2 PureTech, gdzie do dyspozycji klient ma trzy opcję mocy do wyboru: 82, 110 i 130 KM. Dodatkową możliwością jest diesel 1.6 BlueHDi o 100- lub 120-konnej mocy.

Pod koniec lutego Citroen ujawnił ceny C4 Cactusa.

RadioZET.pl/MW