Zamknij

Genewa 2019: Fiat Centoventi: Tak wygląda nowa Panda? [FOTO]

Redakcja
07.03.2019 13:59
Fiat Centoventi
fot. Fiat

Fiat podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie obchodzi 120-lecie istnienia. Wobec tego włoski koncern zaprezentował prototyp najnowszego miejskiego samochodu. Według spekulacji tak ma wyglądać Panda najnowszej generacji.

Fiat Centoventi został pokazany podczas targów w Genewie w postaci prototypu. Elektryczny samochód bardzo przypomina inny model włoskiej marki – Pandę, która była produkowana w Polsce i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym kraju. Chociaż auto powstało z okazji 120-lecia Fiata i jest łudząco podobne do najnowszej Pandy, jednocześnie przypomina także o innych pojazdach firmy w tym m.in. Fiacie 500.

Zagłosuj

Czy tak będzie wyglądał najnowszy Fiat Panda?

Liczba głosów:

Genewa 2019: Fiat Centoventi: Przebudowa kokpitu od podstaw

Szefostwo przekonuje, że Centoventi wkrótce trafi do produkcji. Innowacyjnym rozwiązaniem ma być jego rozbudowa w postaci dodawania baterii. W podstawie pojazd elektryczny będzie mógł przejechać do 100 km, ale w razie wypadku będzie możliwość dołączenia kolejnych trzech baterii, które znajdą się pod podłogą. Dzięki temu zasięg Fiata zwiększy się do 500 km.

Fiat Centoventi na targach motoryzacyjnych w Genewie: Zdjęcia

Mało tego, potencjalni właściciele będą mogli sami wybrać poszczególne elementy do kokpitu, odpowiadając za jego wygląd. W zależności od potrzeb będzie można wymienić fotel pasażera np. na stolik lub fotelik dla dzieci. Ponadto w Centovencie kierowcy za pomocą drukarki 3D będą mogli dodać np. progi.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW