Zamknij

Genewa 2019: Skoda Vision iV: Pierwszy elektryczny model czeskiej marki [ZDJĘCIA]

Redakcja
07.03.2019 11:11
Skoda Vision iV na targach w Genewie 2019
fot. Skoda/Twitter

Skoda Vision iV zadebiutowała na salonie motoryzacyjnym w Genewie 2019. To początek produkcji elektrycznych samochodów czeskiej marki, która wersję produkcyjną zaplanowała na 2020 rok. Zobacz zdjęcia z targów w Genewie 2019.

Skoda Vision iV pokazana została na targach motoryzacyjnych w Genewie. Najnowszy samochód charakteryzuje się agresywnym wyglądem. Na drzwiach zabrakło tradycyjnych klamek, które teraz wysuwają się automatycznie po zbliżeniu dłoni. Podobnie jest w Jaguarze I-Pace, który został wybrany Samochodem Roku 2019.

Zagłosuj

Czy Skoda Vision iV zrewolucjonizuje rynek aut elektrycznych?

Liczba głosów:

Genewa 2019: Skoda Vision iV : Wymiary

Długość nadwozia nowego pojazdu Vision iV wynosi 4665 mm, jego szerokość to 1926 mm. Wysokość auta wynosi 1613 mm, a rozstaw osi mierzy 2765 mm. Jak każdy samochód z grup należących do Volkswagena, Skoda skonstruowała go na platformie modułowej MEB, na której powstał także m.in. Audi Q4 e-tron. I właśnie z tym autem Vision iV ma dużo wspólnego.

Skoda Vision iV na targach w Genewie 2019 – zdjęcia

Genewa 2019: Skoda Vision iV: Dane techniczne

Jednym z kluczowych parametrów jest 306-konny napęd z głównej jednostki zamieszczonej z tyłu i pomocniczego agregata z przodu pojazdu. Czeska marka zapowiedziała, że na jednym ładowaniu można przejechać 500 km. Producent przekonuje, że na naładowanie 80 proc. pojemności wystarczy pół godziny. Samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna została ograniczona do 180 km/h.

Genewa 2019: Skoda Vision iV: Częściowe cechy pojazdu autonomicznego

Skoda Vision iV na targach w Genewie może się również pochwalić tym, że częściowo jest autem autonomicznym. Dzięki stałemu połączeniu 5G elektryczny model Skody może komunikować się z infrastrukturą drogową i z innymi samochodami, informując o zagrożeniu na drodze.

W związku z tym model został wyposażony w czujniki radarowe, skanery laserowe i kamery. Za pomocą najnowszych technologii pojazd potrafi niezależnie parkować, a nawet omijać lub wyprzedzać. Vision iV posiada również specjalny system monitorujący częstość akcji serca kierowcy, gdzie w razie nieprawidłowości pojazd zostanie automatycznie zatrzymany.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/rp.pl/MW