Gęsta mgła na autostradzie i karambol

11.09.2017 14:15

Kobieta kierująca samochodem osobowym zarejestrowała przerażające nagranie, na którym zobaczymy karambol na brytyjskiej autostradzie podczas gęstej mgły. Doszło do niego w piątek, 1 września 2017 roku.

Gęsta mgła na autostradzie i karambol fot. kadr z wideo

Leticia Heys jechała do pracy drogą M65 w kierunku zachodnim. Tuż za zjazdem na Clitheroe i Accrington doszło do karambolu z udziałem 8 samochodów. Na nagraniu widać gęstą mgłę, w którą nagle wjechała 46-latka. Bez większego problemu udało jej się zatrzymać swoje Audi TT.

Widząc jednak, że pozostali kierowcy mają problem z wyhamowaniem, postanowiła zjechać na pobocze. I całe szczęście – chwilę później na jej wysokości zatrzymała się ciężarówka. Niewykluczone, że gdyby nie ta decyzja, doszłoby do groźnego wypadku z jej udziałem:

Dziwić się można, że widząc z daleka mgłę kierowcy nie zaczęli odpowiednio wcześniej zwalniać, tylko utrzymywali stałą prędkość. Właśnie między innymi przez takie zachowanie doszło do karambolu. Zabrakło  także włączenia świateł przeciwmgielnych oraz awaryjnych, które możliwe, że wcześniej ostrzegłyby nadjeżdżających z tyłu kierowców o niebezpieczeństwie.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Gdy prowadzisz, jak reagujesz wjeżdżając w gęstą mgłę?

Oceń