Gliwicka fabryka Opla po tygodniu przerwy wznowiła produkcję

31.08.2017 13:58

Fabryka Opla w Gliwicach wznowiła produkcję po tygodniowej przerwie, spowodowanej awarią techniczną. Pracownicy zakładu będą wkrótce odpracowywać dni wolne zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Gliwicka fabryka Opla po tygodniu przerwy wznowiła produkcję fot. kadr z wideo

23 sierpnia 2017 roku uszkodzenie doprowadziło do unieruchomienia jednej z trzech linii pras na wydziale tłoczni, przez co wstrzymano produkcję. Głównym modelem wytwarzanym w tym zakładzie produkcyjnym jest Opel Astra piątej generacji. Tak duży popyt na to auto sprawił, że w 2016 roku w Gliwicach z taśm zjechało łącznie ponad 200 000 samochodów.

We wspomnianej fabryce Opla w 2015 roku wyprodukowano dwumilionowy pojazd, jakim był kabriolet Holden Cascada, przeznaczony na rynek australijski. Z kolei pierwszym autem, jakie wyjechało z gliwickiego zakładu, był model Astra Classic. Samochód powstał dokładnie 19 lat temu – 31 sierpnia 1998 roku. Na przestrzeni lat śląska montownia zyskała renomę dzięki wysokiej jakości.

Fabryka Opla w Gliwicach jest jednym z największych pracodawców w regionie. Od ponad osiemnastu lat produkuje samochody na rynki Europy, Afryki, Ameryki Północnej, Azji i Oceanii, co czyni go jednym z największych eksporterów w Polsce. Zakład jest doceniany pod względem niskiego zużycia energii, co zawdzięcza projektom środowiskowym, w tym optymalizacji zarządzania energią.

RadioZET/MS

Oceń