Zamknij

Grupa PSA uruchamia nową produkcję w fabryce w Tychach

Redakcja
23.03.2018 11:44
fabryka w Tychach

Motoryzacyjny koncern PSA od przyszłego roku zacznie produkować silniki benzynowe PureTech w tyskiej fabryce, która jest nieczynna od kilku lat. Grupa po przejęciu Opla została automatycznie właścicielem zakładu w Tychach.

W latach 90. XX wieku fabryka w Tychach służyła do produkcji jednostek japońskiego Isuzu. W 2013 roku tyska fabryka połączyła się z gliwickim zakładem i powstała jedna spółka. Opel zapowiadał modernizację i rozwój fabryki, ale wszystkie plany zaprzepaściło przejęcie niemieckiej firmy przez francuskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne PSA. W środę koncern poinformował, że w fabryce znów będą produkowane agregaty.

— Dzięki tej inwestycji zakład w Tychach znacznie wzmacnia swoją pozycję, stając się producentem doskonałych, nowoczesnych i wielokrotnie nagradzanych silników stosowanych w szerokiej gamie pojazdów. Dzięki uruchomieniu produkcji w 2019 r. osiągniemy wysoką konkurencyjność zakładu i zapewnimy pracownikom stabilną przyszłość, co jest jednym z kluczowych aspektów naszej działalności — powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny Opel Manufacturing Poland.

Marka już wcześniej szykowała się do przygotowania tyskiej fabryki do swoich planów: zmodernizowano infrastrukturę zakładu, w którym zwiększono powierzchnię produkcyjną i wymieniono stare maszyny. W tej chwili trwają prace i testy instalacyjne. W przyszłym roku wszystko ma być gotowe do rozpoczęcia produkcji silników PureTech.

W celu przyspieszenia rozwoju i zwiększenia konkurencyjności w Europie postanowiono produkować komponenty jak najbliżej fabryk samochodów. Przez to planuje się zwiększyć produkcję 3-cylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech jak najbliżej zakładów produkujących samochody. Oznacza to podwojenie mocy produkcyjnych francuskich fabryk w Douvrin i Tremery oraz rozpoczęcie w 2019 r. produkcji silników PureTech w Tychach oraz w Szentgotthard na Węgrzech.  

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Niepewna przyszłość polskiej fabryki Fiata. Głos zabrał dyrektor generalny

Jak wygląda praca w fabryce Ferrari?

RadioZET.pl/MW