Handlarz, którego należy omijać szerokim łukiem

04.04.2017 11:53

Jeden z użytkowników Wykopu przestrzegł przed nieuczciwymi praktykami handlarza, sprzedającego Opla Vectrę C za 16 900 zł.

Handlarz, którego należy omijać szerokim łukiem fot. foto: screen z otomoto.pl

Mężczyzna udaje prywatnego sprzedawcę i zapewnia o bardzo dobrym stanie oferowanego na sprzedaż pojazdu, wspominając jedynie o drobnej stłuczce i wymianie paru elementów nadwozia. Zainteresowany zakupem internauta przyjechał obejrzeć auto i szybko przekonał się o licznych wadach tego egzemplarza, które wymienił:

"

- Lewe przednie łoże (blacha w nadkolu) cięta i spawana po czym byle jak obsmarowana jakimś silikonem

- Przednia łapa silnika używana ze szrotu (napisy markerem na niej) - widocznie została urwana podczas uderzenia

- Lewa podłużnica również cięta i spawana i do tego byle jak, tak samo z reszta jak byle jak zamazana silikonem. Pan chwile się upierał że tak robi fabryka itp.... "

Kupowanie auta używanego w Polsce może przypominać w pewnym stopniu zabawę w kotka i myszkę z oszustami. Dlatego należy dobrze poznać „wroga”. Handlarze często udają laików i pytani o niedociągnięcia odpowiadają, że tak powinno być. Nierzadko zostawiają drobne uszkodzenia, które mają odwrócić uwagę od poważnych usterek. W dodatku odpalają auto przed przyjazdem potencjalnych kupców, by silnik się nagrzał, co zwiększa prawdopodobieństwo ukrycia złego stanu układu zapłonowego lub wtryskiwaczy. Do tego sprzedający wielokrotnie zapewniają o długim terminie ważności OC, opłaciwszy zaledwie jedną ratę.

Przy czym należy pamiętać, że to wciąż wierzchołek góry lodowej. Różnych sztuczek oszustów jest znacznie, znacznie więcej. Jeśli więc jesteście zainteresowani zakupem samochodu używanego, koniecznie sprawdźcie na co zwrócić uwagę podczas oględzin.

RadioZET/wykop.pl/MS

Zagłosuj

Co sądzicie o kupowaniu auta używanego w Polsce?

Oceń