Holandia zamówiła 40 autobusów marki Solaris

20.04.2017 13:12

Lider polskiego rynku autobusów miejskich ma kolejny powód do świętowania – firma Connexxion zdecydowała się na zakup 40 przegubowych autobusów Urbino 18.

Holandia zamówiła 40 autobusów marki Solaris fot. kadr z wideo

Zgodnie z treścią umowy, wszystkie pojazdy mają zostać dostarczone zamawiającemu do końca 2017 roku. Swojej dumy nie ukrywa wiceprezes, Zbigniew Palenica:

"

To, że zdobyliśmy zamówienie na hermetycznym rynku holenderskim, jest dla nas nadzwyczajnym i bardzo ważnym osiągnięciem. Możemy zapewnić pasażerów R-net i Connexxion, że dostarczymy pojazdy o najwyższym standardzie jakości i bezpieczeństwa. "

Solaris Urbino 18 będziemy mogli spotkać w regionie Amstelland-Meerlanden. Niskopodłogowe pojazdy o wzmocnionej konstrukcji są wyposażone w funkcje tzw. „przyklęku”, pozwalającą na obniżenie wysokości wejścia o około 70 mm, a także rampę otwieraną ręcznie bądź elektrycznie, ułatwiającą wjazd osobie poruszającej się na wózki inwalidzkim. Dodatkowym atutem jest klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej i kabiny kierowcy. Konstrukcja autobusu miejskiego Solaris Urbino gwarantuje maksymalną łatwość obsługi pojazdu zarówno prowadzącemu, jak i personelowi technicznemu dokonującemu przeglądów i serwisu.

Wiele wskazuje na to, że polski producent jest na dobrej drodze do powtórzenia sukcesów z roku 2016. Firmie udało się wtedy sprzedać 1300 pojazdów, uzyskując przychody na poziomie 1,72 miliarda złotych. 471 pojazdów trafiło do krajowych odbiorców, co dał Solarisowi udział w rynku na poziomie 66%, deklasując Mercedesa z udziałem 18%. Największymi odbiorcami w Polsce było MPK Kraków (77 sztuk, w tym 5 autobusów elektrycznych i 12 autobusów hybrydowych), Mobilis Warszawa (54 autobusy Urbino 8,9 LE) oraz Arriva Warszawa (54 autobusy Urbino 12, w tym cztery autobusy hybrydowe).

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zwracacie uwagę na autobusy, do których wsiadacie?

Oceń