Zamknij

Hybrydowe modele Peugeota. Jedna kluczowa zmiana producenta

Redakcja
26.09.2018 10:30
hybrydowe samochody Peugeota
fot. Peugeot

Peugeot zaprezentował samochody hybrydowe nowej generacji. Istotną zmianą jest zastąpienie diesla silnikiem benzynowym.

Peugeot przedstawił auta nowej generacji układu hybrydowego. Jednak zamiast hybrydy z dieslem, tym razem mamy do czynienia z jednostką benzynową z rodziny PureTech. Najpierw rozwiązanie znajdzie się w trzech modelach: 508, 508 SW i 3008. Oprócz tego auta będą wyposażone w automatyczną skrzynię biegów e-EAT8 oraz napęd na jedną oś albo wszystkie koła.

Nowy układ hybrydowy to scalenie elektrycznej 110-konnej jednostki napędowej z silnikiem benzynowym PureTech 1.6 l o mocach 180 i 200 KM. Ta mocniejsza będzie dostępna dla odmiany HYBRID4 z napędem na cztery koła. Z kolei ta słabsza pojawi się w egzemplarzach z napędem na jedną oś.

Czas ładowania baterii wynosi maksymalnie 8 godzin w przypadku standardowego gniazdka. Jeśli skorzystamy z szybszego ładowania gniazdem Green’up, możemy skrócić czas o połowę. Jeszcze krócej trwa ładowanie za pomocą terminalu Walbox. Dzięki niemu bateria może zostać naładowana w 2 godziny.

Q0JktkqTURBXy9jMzhlYzY5ZjY1MWQ5M2RmMTk5ZDJjMWE5MzNhMTRjOC5qcGVnkZUCzQMMAMLD
fot. Peugeot

Francuska marka zapowiada, że podróżujący w ogóle nie będą odczuwać przełączania pomiędzy napędem spalinowym a elektrycznym. Peugeot przekonuje, że na samym trybie elektrycznym możemy osiągnąć prędkość do 135 km/h. W przypadku szybszej jazdy następuje przełączenie na silnik benzynowy.

Najpierw na rynku zadebiutują trzy modele hybrydowe. SUV 3008 pojawi się w dwóch wersjach napędu, gdzie odmiana z przednim napędem będzie dostępna z układem o mocy 225 KM. Z kolei wersja HYBRID4 ma być mocniejsza, a jej maksymalna moc ma wynosić 300 KM. W związku z tym auto rozpędzi się do setki w 6,5 s.

Pozostałe samochody: 508 i 508 SW pojawią się na rynku z napędem na jedną oś, moc silnika będzie wynosić 225 KM. Pojazdy pojawią się w salonach jesienią przyszłego roku.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW