Hyundai Kona Electric: Znamy polski cennik [ZDJĘCIA]

28.01.2019 14:04

Hyundai opublikował cennik, jaki będzie obowiązywał w polskich salonach. Model Kona Electric nie należy do najtańszych. Cena samochodu zaczyna się od kwoty 165 900 zł.

Hyundai Kona Electric fot. Hyundai

Hyundai Kona Electric z silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM i tradycyjną baterią o pojemności 39,2 kWh pozwoli na przejechanie 289 km na jednym ładowaniu.

Hyundai Kona Electric: Wyposażenie

Hyundai postawił na bogate wyposażenie Premium, w którego skład wchodzi m.in.: system multimedialny z nawigacją, podgrzewane fotele i kierownica, 8-calowy ekran dotykowy, kluczyk zbliżeniowy, kamera cofania, automatyczna klimatyzacja, 17-calowe alufelgi czy przednie i tylne światła w technologii LED.

Hyundai Kona Electric: Cena

Wspominaliśmy, że cena nowego elektrycznego samochodu rozpoczyna się od 165 900 zł. Natomiast druga odmiana nie wymaga tak częstego ładowania, jak podstawowa wersja. Dodatkowo samochód o podwyższonym standardzie charakteryzuje się mocniejszym, 204-konnym silnikiem i baterią 64 kWh. Na jednym ładowaniu można przejechać 449 km, co jest porównywalne z zasięgiem auta z jednostką spalinową. Cena to 189 900 zł.

Warto zaznaczyć, że minusem jest czas ładowania ze zwykłego gniazdka 230 V, który trwa aż 31 godzin. Ostatnią deską ratunku pozostaje stacja szybkiego ładowania (DC 400 V), gwarantująca naładowanie baterii w 80 proc. w czasie 75 minut.

Hyundai Kona Electric: Wersja Platinum

Hyundai Kona Electric z baterią 64 kWh jest także dostępny w najbogatszej wersji Platinum, która zawiera jeszcze: przednie czujniki parkowania, pakiet systemów bezpieczeństwa, elektryczną regulację przednich foteli, tylny podłokietnik czy system ładowania bezprzewodowego smartfonu. Poza tym to jedyna wersja, w której przyszli właściciele mogą domówić skórzaną tapicerkę (koszt 5000 zł).

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń