Zamknij

Hyundai Sonata: Zapowiedź nowego modelu południowokoreańskiej marki [ZDJĘCIA]

Maciej Walasek
13.03.2019 15:13
Hyundai Sonata
fot. Hyundai

Hyundai opublikował pierwsze zdjęcia nowej Sonaty. Model nie został zaprezentowany podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na tę chwilę czterodrzwiowe coupé można podziwiać w internecie.

Hyundai Sonata to samochód ósmej generacji, który jest inspiracją koncepcyjnego pojazdu Le Fill Rouge, którego można było podziwiać na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2018 roku. Południowokoreański producent zadbał o to, żeby auto wyróżniało się kilkoma oryginalnymi szczegółami.

Jednym z detali są bez wątpienia chromowane listwy znajdujące się na masce, które są przedłużeniem świateł do jazdy dziennej. W ofercie marki widnieją pod nazwą Hidden Lamps. Tył auta także przyciąga uwagę za sprawą lamp połączonych świetlną listwą i spojlerem umieszczonym w klapie.

Hyundai Sonata: Wymiary

Hyundai Sonata w najnowszej wersji jest o 45 mm dłuższe, 25 mm szersze i 30 mm niższe od swojego poprzednika. Rozstaw osi zwiększył się o 25 mm, co ostatecznie dało samochodowi bardziej sportowe proporcje i więcej miejsca dla podróżujących. Pojazd ma nawiązać konkurencję z m.in. Volkswagenem Arteonem.

Hyundai Sonata: Kiedy premiera?

Premiera Hyundaia Sonaty najnowszej generacji odbędzie się w Nowym Jorku podczas salonu motoryzacyjnego, który zacznie się 17 kwietnia. Na tę chwilę nie wiadomo, czy auto trafi do Polski. Niemniej jednak szanse na to, że pojawi się w kraju nad Wisłą, są dość niskie, ponieważ Sonata zniknął z europejskiego rynku w 2009 roku.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW