Hyundai Veloster w zwiastunie

12.01.2018 11:44

Południowokoreański producent stara się podsycić atmosferę przed zbliżającą się premierą nowego Velostera, która ma mieć miejsce podczas targów motoryzacyjnych Detroit Auto Show.

Hyundai Veloster w zwiastunie fot. materiały prasowe

Nowy hatchback garściami czerpie inspirację z najnowszych modeli z gamy Hyundaia. Zdaniem osób pracujących w południowokoreańskim przedsiębiorstwie Veloster swoim wyglądem bardzo mocno przypomina i30.

W usportowionym pakiecie stylistycznym auto wyróżnia się napompowanymi nadkolami, ostrymi przetłoczeniami, czarną osłoną chłodnicy, a także czarnymi zewnętrznymi listwami progowymi. Z tyłu znajdziemy dyfuzor z podwójną końcówką układu wydechowego, a także wysoko umieszczone światła zachodzące na boki. Spodziewać się można słabej widoczności wstecz, czego powodem jest mała tylna szyba.

Firma Hyundai już potwierdziła, że Veloster będzie oferowany z dwoma silnikami turbodoładowanymi o pojemności 1,4 i 1,6 litra. W zależności od wyboru jednostka będzie mogła współpracować z dwusprzęgłoywm automatem o siedmiu przełożeniach lub 6-biegową skrzynią ręczną. Z czasem gamę zasili ostrzejsza odmiana Velostera z literką „N” w nazwie. Auto ma legitymować się mocą 240 lub 270 KM.

Nowa generacja tego modelu ma być po zęby uzbrojona w najnowsze technologie, w tym w head-up display, adaptacyjny tempomat, a także system ostrzegania przed kolizją z funkcją autonomicznego hamowania. Nie zabraknie asystenta pasa ruchu.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Przestrzegasz przepisów ruchu drogowego?

Oceń