Zamknij

Hyundai i40: Model po liftingu z nowym silnikiem [ZDJĘCIA]

Redakcja
16.10.2018 11:25
Hyundai i40
fot. Hyundai

Hyundai nie chce szybko rozstawać się z modelem i40 i po raz drugi odświeża swój samochód. Wciąż dostępne będą dwie wersje nadwozia: kombi i sedan. Ponadto w najnowszej wersji dojdzie do kilku innych istotnych zmian.

Zmodernizowany Hyundai i40 został wyposażony w kaskadowy grill i 18-calowe felgi aluminiowe. Poza tym samochód będzie dostępny w nowych kolorach karoserii – charakterystycznym dla SUV-a Santa Fe z czerwonym wykończeniem wnętrza.

Hyundai i40: Nowe silniki

Jedną główną zmianą jest modyfikacja jednostek napędowych, gdzie silniki spełniają najnowsze wymogi emisji spalin Euro 6D-Temp. Agregat 1.7 CRDi został zastąpiony nowym turbodieslem o pojemności 1.6 l o mocy 115 KM z sześciobiegową skrzynią biegów. Klienci będą mieli również do wyboru mocniejszy silnik o mocy 136 KM, gdzie za dopłatą można otrzymać siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynię. Z jednostek benzynowych został wolnossący 135-konny agregat 1.6 GDI. W ofercie zabrakło dwulitrowego silnika o mocy 165 KM.

Ponadto najnowszy model został wzbogacony o funkcję autonomicznego hamowania awaryjnego, które działa od prędkości 10 km/h.

Zmodernizowany Hyundai i40 pojawi się w polskich salonach na przełomie 2018 i 2019 roku.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW