Zamknij

Hyundai opracowuje nowy system poduszek powietrznych

Redakcja
23.01.2019 09:19
poduszki powietrzne
fot. Hyundai

Hyundai pracuje nad rewolucyjnym projektem poduszek powietrznych, które mają uaktywniać się więcej niż jeden raz. Rozwiązanie ma zwiększyć bezpieczeństwo dla podróżujących samochodem.

Według obliczeń amerykańskiej agencji ruchu drogowego (NHTSA) aż 30 proc. wypadków samochodowych to zderzenia, w których auto uderza kilka razy. Najwięcej do takich sytuacji dochodzi w trakcie przekroczenia linii środkowej. Z kolei najmniej zdarzeń następuje w wyniku uderzenia np. w drzewo.

W związku z tym Hyundai postanowił podnieść poziom bezpieczeństwa w tej kwestii. Tamtejsi inżynierowie opracowują projekt, który będzie opierał się na wykorzystaniu poduszek powietrznych w trakcie uderzeń wtórnych.

System południowokoreańskiego przedsiębiorstwa ma nieustannie analizować pozycję pasażera po pierwszych chwilach kolizji i w razie czego po raz kolejny aktywować poduszki powietrzne. Firma nie zdradza wielu szczegółów. Jednym z pytań pozostaje to, czy wykorzystana poduszka powietrzna zostanie ponownie napełniona, czy Hyundai postawił na inne rozwiązanie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW