Zamknij

Hyundai z kierownicą przyszłości. Zastąpi tradycyjną wersję? [FOTO+WIDEO]

Maciej Walasek
10.04.2019 16:15
Hyundai i30
fot. Hyundai

Hyundai rozpoczął prace nad wirtualnym kokpitem przyszłości. Południowokoreański koncern motoryzacyjny przedstawił nowy projekt kierownicy, w którym przyciski zostały zastąpione dotykowymi wyświetlaczami.

Hyundai pracuje nad nowymi rozwiązaniami. Jeden z projektów sprawdzono w modelu i30. Marka postanowiła unowocześnić kierownicę, gdzie w specjalnym prototypie umieszczono dwa wyświetlacze po dwóch stronach, które mają spełnić wymagania kierującego i umożliwiać odpowiednio szybką reakcję.

Zagłosuj

Czy kierownice z ekranem dotykowym pojawią się w przyszłości seryjnych modelach?

Liczba głosów:

Poza kierownicą wyposażoną w ekrany dotykowe Hyundai zmodyfikował wirtualny kokpit, w którym dwa wyświetlacze zostały ułożone jeden po drugim, osiągając efekt 3D. W praktyce część grafiki pojawia się na przednim, a część na tylnym wyświetlaczu.

To nie pierwsze tego typu próby udoskonalania pojazdów w elektroniczne systemy. Przedsiębiorstwa motoryzacyjne nieustannie prześcigają się w kolejnych nowinkach mające na celu ułatwić życie kierowcom. Mimo że w najbliższym czasie ten projekt nie pojawi się w seryjnych modelach, Hyundai będzie kontynuował prace.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW