Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

ITD zlikwidowało nielegalną stację paliw w Łodzi

30.11.2017 16:15

W sobotę, 25 listopada 2017 roku, inspektorzy z WITD w asyście policjantów zawitali do jednej z posesji przy ulicy Legionów w Łodzi z podejrzeniem, że może znajdować się tam nielegalna stacja paliw stworzona z myślą o tankowaniu samochodów ciężarowych.

ITD zlikwidowało nielegalną stację paliw w Łodzi fot. gitd.gov.pl

Podejrzenia okazały się zbieżne ze stanem faktycznym. Przeprowadzone przez inspektorów badania paliwa znajdującego się w 9 zbiornikach oraz bakach dwóch samochodów ciężarowych – łącznie ponad 5,5 tysiąca litrów – wykazały, że zamiast oleju napędowego był tam olej opałowy.

Po przeprowadzeniu dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że firma na dużą skalę księgowała faktury VAT na olej napędowy, co nie pokrywało się z rzeczywistością. Miało to na celu sztuczne zwiększanie kosztów prowadzonej działalności gospodarczej. Z zebranych materiałów dowodowych wynika, że od 2 lat w koszty działalności firmy zaksięgowano około 100 „lewych” faktur na olej napędowy o łącznej wartości przekraczającej 1,5 mln zł. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono dwa pojazdy ciężarowe o wartości 250 000 zł.

46-letni właściciel firmy usłyszał zarzut zmiany przeznaczenia wyrobu akcyzowego, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wysoka grzywna. Ze względu na zanieczyszczenie terenu na miejsce wezwano Straż Pożarną.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Przestrzegasz przepisów ruchu drogowego?

Oceń