Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ile kierowca Ubera płaci za ubezpieczenie?

07.06.2017 10:33

Jak obliczyli eksperci z mfind.pl, 35-letni kierowca z Krakowa użytkujący Opla Astrę 1.7 diesel z 2013 roku, któremu przysługuje 40% zniżka, za ubezpieczenie na auto do celów prywatnych zapłaci 569 zł. Z kolei po zadeklarowaniu jego wykorzystania jako taxi, cena wzrośnie do 2075 zł.

Ile kierowca Ubera płaci za ubezpieczenie? fot. kadr z wideo

Różnica jest ogromna. W tym drugim przypadku kierowca musi być gotowy na wydanie blisko 4-krotnie wyższej kwoty. Sama polisa OC wykupiona przez kierowcę Ubera nie różni się niczym od tej, wykupionej przez taksówkarza, co potwierdziła Urszula Borowiecka, ekspert mfind.pl:

"

Jako pasażerowie Ubera nie obawiajmy się, że nie mamy ochrony ubezpieczeniowej. W razie wypadku, którego sprawcą będzie kierowca Ubera, ubezpieczyciel wypłaci nam, jako pasażerom, pieniądze właśnie z jego OC. "

Jak zauważają internauci, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że przeciętny kierowca Ubera podczas zakupu polisy OC zadeklarował wykorzystywanie pojazdu do celów prywatnych, oszczędzając tym sposobem sporo pieniędzy. Sam Uber od swoich pracowników wymaga ukończenia 21 lat, prawo jazdy kategorii B ważne co najmniej od 12 miesięcy, zaświadczenie o niekaralności oraz wykroczeniach w ruchu drogowym.

RadioZET/MS

Oceń