Ile przejedziesz na „pustym” baku?

16.11.2017 12:56

Youtuberzy Hamish i Andy postanowili przeprowadzić operację pod tytułem „pusty zbiornik paliwa”, sprawdzając jaki dystans będą w stanie przejechać od momentu, gdy komputer pokładowy wskaże zerowy zasięg.

Ile przejedziesz na „pustym” baku? fot. kadr z wideo

Gdy zasięg sugerowany przez auto spadł z 10 do 0, kierowca zrestartował dane komputera pokładowego, dzięki czemu był w stanie monitorować przejechany dystans. Zarówno pasażer, jak i prowadzący, przez pierwsze kilometry jazdy czuli się… zestresowani, przewidując, że już wkrótce będą zmuszeni zatrzymać się na środku drogi. Z czasem jednak w miejscu strachu pojawiła się ekscytacja i chęć pokonania jak największej odległości na „pustym zbiorniku paliwa”.

W trakcie nagrywania materiału doszło wręcz do absurdalnej sytuacji – szybciej wyczerpała się bateria w kamerze niż zgasł silnik. Po godzinie i 15 minutach jazdy, nastąpił magiczny moment – komputer pokładowy wskazał trzycyfrową liczbę. Auto zatrzymało się dopiero po kolejnych 12,9 km:

Wniosek? Nigdy nie ufaj maszynie, nawet jeśli została ona zaprojektowana z myślą o tym, by dbać o interes właściciela. Podobny eksperyment przeprowadził Alex Kersten z „Car Throttle”. Wynik był równie zdumiewający:

RadioZET/MS

Zagłosuj

Lubisz jeździć na rezerwie?

Oceń