Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ile przejedziesz na „pustym” zbiorniku paliwa?

14.08.2017 15:59

Alex Kersten z Car Throttle w ramach programu „Prawda czy mit?” odpowiedział na pytanie czy można pokonać dystans 80 kilometrów na „pustym” zbiorniku paliwa.

Ile przejedziesz na „pustym” zbiorniku paliwa? fot. kadr z wideo

Większość współczesnych samochodów dysponuje komputerami pokładowymi, które pokazują jaki dystans powinniśmy być w stanie pokonać bez tankowania. Najczęściej jednak, sugerowane wartości są sporo zaniżone, co ma skłonić kierowcę zawczasu do poszukiwania stacji paliwowej.

Alex Kersten wsiadł za kierownicę starej Hondy Accord, by sprawdzić dwie rzeczy – ile przejedzie po włączeniu się kontrolki rezerwy paliwa oraz jaki dystans pokona od momentu, gdy wskazówka poziomu paliwa osiągnie punkt zerowy.

Wyniki okazały się zaskakujące dla samego prowadzącego kanał „Car Throttle”. Wszystko w Hondzie wskazywało na to, że podróż już wkrótce się skończy. A w rzeczywistości trwała dość długo… Alex zdołał przejechać 199 kilometrów po włączeniu się kontrolki rezerwy paliwa i 159 kilometrów na „pustym” zbiorniku paliwa.

Zanim jednak spróbujecie dokonać tego samego, sprawdzając czy jesteście w stanie pobić powyższe wartości, pamiętajcie o tym, że bardzo dużo zależy od modelu samochodu oraz stylu jazdy. Naturalnie rzecz biorąc, najdłuższy dystans pokonamy podróżując niezbyt wysokim, jednostajnym tempem.

RadioZET/MS

Oceń