Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Infiniti ogłosiło akcję serwisową. Nikt nie spodziewał się takiej wady

18.04.2019 09:59

Infiniti poinformowało o wyjątkowej akcji serwisowej. Polski importer zakomunikował, że wystąpiły problemy z instrukcją obsługi.

Infiniti fot. Infiniti/Facebook

Infiniti należy do jednej z bardziej luksusowych marek na świecie. Jednak ostatni przypadek pokazał, że nawet najlepszym zdarzają się wpadki. Polski importer poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wadliwej instrukcji obsługi.

– Istnieje ryzyko otwarcia drzwi od środka pomimo ich zablokowania, gdy użytkownik zablokowałby blokadę drzwi tylnych, kierując się opisem z instrukcji obsługi, a nie z prawidłowych oznaczeń znajdujących się na drzwiach tylnych – podano w oświadczeniu.

Akcja serwisowa Infiniti: Jakie modele są objęte kampanią?

Infiniti zgłosiło, że problem dotyczy modeli Q30 i QX30, które powstały od 18 sierpnia 2015 do 15 stycznia 2018 roku w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że lepiej kierować się oznaczeniem na drzwiach niż opisem w instrukcji obsługi.

W Polsce akcja serwisowa dotyczy 540 samochodów. Właściciele zostaną poinformowani o kampanii listownie lub w trakcie wizyty w autoryzowanym warsztacie. Naprawa polega na zamieszczeniu wklejki w instrukcji obsługi.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń