Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Infiniti wzywa Q30 do serwisów

01.12.2017 15:00
xxx zet

Przedsiębiorca IP Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o problemach z jakimi mogą borykać się Infiniti Q30, wyprodukowane od 5 sierpnia 2015 roku do 2 marca 2016 roku w Wielkiej Brytanii.

Infiniti wzywa Q30 do serwisów fot. materiały prasowe

W rzeczonych pojazdach może dojść do przegrzania przyłącza i uszkodzenia sąsiadujących elementów plastikowych. Powodem są nakrętki zabezpieczające przyłącze zespołu przewodów IPDM (Intelligent Power Distribution Module - inteligentny moduł dystrybucji zasilania).

W związku z powyższym, przedsiębiorca zadeklarował, że poinformuje (drogą listowną oraz podczas wizyt w autoryzowanych serwisach) właścicieli wadliwych pojazdów o akcji serwisowej. Naprawa ma zostać zrealizowana nieodpłatnie. Lista VIN 4244 pojazdów objętych akcją można znaleźć na stronie uokik.gov.pl.

Q30 to wyjątkowy model w gamie japońskiego producenta. To nie tylko pierwsze kompaktowe auto Infiniti, ale także pierwszy samochód oparty na modelu Mercedesa. Dzieli modułową płytę podłogową oraz wiele innych elementów z klasą A.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jesteś ostrożnym kierowcą?

Oceń