Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Innowacyjny model Skody Vision X [ZDJĘCIA]

06.03.2018 15:22

Na targach w Genewie Skoda zaprezentowała swój najnowszy projekt Vision X. Model czeskiego producenta nie wybiega w przyszłość aż tak bardzo, jakby się mogło wydawać.

Skoda Vision X fot. Skoda

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, auto oferuje trzy rodzaje silnika: elektryczny, gazowy CNG i benzynowy. Przy tylnej osi znajdziemy silnik elektryczny. Dodatkowo z tyłu zamontowano dwa zbiorniki na gaz ziemny, które mogą zasilać spalinowy agregat.

Ponadto podano informacje na temat silnika benzynowego, który o pojemności 1.5 l TSI będzie zawierał 130 KM. Akumulatory mają ładować się w trakcie hamowania. Z kolei przy użyciu gazu i benzyny łączny zasięg ma wynosić 650 km. Natomiast z zastosowaniem układu spalinowo-elektrycznego prędkość maksymalna Skody Vision X ma wynieść 200 km/h. Do setki samochód ma przyspieszać w 9,3 sekundy.

Ponad miesiąc temu Skoda opublikowała pierwsze zdjęcie crossovera, który zastąpi Fabię w wersji kombi. Egzemplarz, który został przedstawiony w trakcie salonu motoryzacyjnego w Genewie, to nowa strategia marki na 2025 rok, która zakłada, że do tego czasu wszystkie modele będą zaopatrzone w wersję elektryczną lub hybrydową plug-in, przez co będziemy mogli naładować baterię z gniazdka 230 V.

Poprzez strategię czeski producent ma zamiar być na topie w najnowszych trendach motoryzacji. Przedsiębiorstwo zakłada, że po siedmiu latach wszystkie modele Skody będą wyposażone w napęd czystospalinowy.

RadioZET.pl/MW

Oceń