Nowy system zrewolucjonizuje ruch drogowy

05.06.2018 14:04

Toyota Mobility Foundation rozpoczęła współpracę z Alan Turing Institute. Głównym zadaniem jest stworzenie systemu, który upłynni uliczny ruch za pomocą sztucznej inteligencji.

sygnalizacja korki fot. Wojciech Strozyk REPORTER East News

To część nowego programu rozwoju sztucznej inteligencji prowadzonego przez Instytut Turinga. Ich zadaniem jest zmiana systemu zarządzania ruchem, tak aby był on bardziej dynamiczny. To pozwoli na dostosowanie się do aktualnych warunków na drodze w czasie rzeczywistym, zwracając uwagę na różne rodzaje transportu.

Do projektu dołączyła Toyota Mobility Foundation, która pomoże wprowadzić sztuczną inteligencję do systemów kontroli sygnalizacji świetlnej. Powstanie specjalna platforma, która będzie przetwarzała interaktywne dane, monitorowała i przewidywała zachowania uczestników ruchu. W ten sposób będą testowane różne scenariusze do planowania komunikacji. Oprócz tego dla operatorów flot i zarządów miast mogą zostać opracowane nowe systemy współpracy. Pozwolą one na wymianę danych o m.in.: zagęszczeniu ruchu czy zanieczyszczeniu powietrza.

Dyrektor ds. programów Toyota Mobility Founation Ryan Klem przyznał, że mobilność jest niezwykle istotna i potrzebna dla rozwoju społeczeństwa. Podkreślił, że sztuczna inteligencja może pomóc w poprawie jakości życia na całym świecie.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/moto.wp.pl/MW

Oceń