Jadąc autostradą A2 zasnął za kierownicą

05.07.2017 11:55

Na YouTubie pojawił się filmik nagrany kamerą pokładową, na którym widać jak kierowca samochodu osobowego nagle zjeżdża z drogi, najeżdża na barierkę i dachuje. Zdarzenie miało miejsce na autostradzie A2 w okolicach zjazdu na Trzciel.

Jadąc autostradą A2 zasnął za kierownicą fot. kadr z wideo

Nagranie stanowi dowód na to, że lepiej nie zasiadać za kierownicą będąc mocno niewyspanym. W innym wypadku możemy zasnąć i spowodować wypadek lub w bardziej optymistycznym scenariuszu – niegroźną kolizję.

Zapobiegać tego rodzaju zdarzeniom mają za zadanie współczesne systemy bezpieczeństwa. Aktywni asystenci pasa ruchu są w stanie samoistnie korygować tor jazdy w taki sposób, by utrzymać auto pomiędzy liniami. W razie braku reakcji ze strony kierowcy, zostanie on przywołany „do porządku” poprzez dźwiękowy sygnał ostrzegawczy lub wibracje.

Incydent, do którego doszło na autostradzie A2 został zarejestrowany kamerą pokładową i można dokładnie prześledzić jego przebieg. Akcja właściwa zaczyna się w okolicach 60 sekundy. Jeśli jednak obejrzymy to, co się działo wcześniej, dostrzeżemy pierwsze symptomy świadczące o problemach kierowcy z utrzymaniem koncentracji:

Zdaniem internautów poszkodowany w tym zdarzeniu miał sporo pecha – niewykluczone, że gdyby wjechał w barierki, doszłoby jedynie do powierzchownych uszkodzeń pojazdu.

RadioZET/MS

Oceń