Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jaguar Land Rover zrywa umowę z polskim importerem. Co to oznacza?

08.08.2018 13:16

Przedsiębiorstwo Jaguar Land Rover poinformowało o wypowiedzeniu umowy z importerem British Automotive Polska. Koncern chce samodzielnie kontrolować polski rynek.

fabryka Jaguara Land Rovera fot. Jaguar Land Rover Careers Facebook

Z pewnością nie stanie się to tak szybko, jak się wydaje. Nie zmienia to faktu, że proces zmian już się rozpoczął, a spółka British Automotive Polska z dniem 1 sierpnia 2020 roku przestanie pełnić funkcję importera samochodowych marek Jaguara i Land Rovera.

– Jesteśmy zszokowani decyzją Jaguar Land Rover Ltd. Będąc jednym z najdynamiczniej rozwijających się dystrybutorów Jaguar Land Rover w Europie, oczekiwaliśmy, iż nasza relacja biznesowa będzie kontynuowana w niezmiennym kształcie przez kolejne lata – stwierdził prezes British Automotive Holding, Mariusz Książek.

Jaguar Land Rover zerwał umowę z polskim importerem: Co to znaczy?

Wypowiedzenie umowy spowoduje, że kolejny krajowy importer zakończy działalność. Podobnie rzecz miała się z Seatem czy Volkswagenem. Chociaż współpraca przebiegała bez zarzutu, najprawdopodobniej jest to zapowiedź większych zmian w europejskiej polityce sprzedażowej Jaguar Land Rover.

Grupa British Automotive Holding odpowiada za prawie połowę sprzedaży nowych aut marki Jaguar Land Rover na polskim rynku. Ich dealerskie salony znajdziemy w Warszawie, Łodzi, Katowicach i Gdańsku.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń