Jaguar chce produkować sportowe auta. Nowy F-Type ma mieć silnik elektryczny

26.09.2017 10:58

Brytyjski producent samochodów mimo wypuszczenia na rynek dwóch SUV-ów – E- i F-Pace’a – zadeklarował, że wciąż ma zamiar produkować sportowe samochody.

Jaguar chce produkować sportowe auta. Nowy F-Type ma mieć silnik elektryczny fot. materiały prasowe

Potwierdził to także Ian Callum, dyrektor studia desginerskiego w Jaguarze. W rozmowie z Autonews wspomniał, że brytyjska marka planuje stworzyć nową serię sportowych modeli. I to wszystko pomimo nie najlepszych wyników sprzedaży F-Type’a. Wspomniany samochód pojawił się na rynku w 2013 roku. Od tamtej pory, Jaguarowi udało się znaleźć zaledwie 45 000 chętnych, w ujęciu globalnym, na zakup tego samochodu.

Callum stanowczo zaprzecza pogłoskom, jakoby sportowe auta miałyby zniknąć z gamy Jaguara na rzecz crossoverów:

"

W sportowych modelach jest coś emocjonującego – to najwyższy poziom w rozumieniu osiągów i designu. "

Projektant odmówił odpowiedzi na pytanie, czy F-Type zostanie zastąpiony. Za to inny przedstawiciel marki – dyrektor generalny JLR w Północnej Ameryce, Joe Eberhardt – potwierdził, że model wciąż będzie oferowany, ale z elektrycznym układem napędowym. I nikogo to nie powinno dziwić zważywszy na deklaracje Brytyjczyków, którzy oznajmili światu plany elektryfikacji gamy od 2020 roku. Zdaniem ekspertów, następna generacja F-Type’a będzie oferowana jako hybryda, hybryda plug-in lub w pełni elektryczny samochód. Przy czym ta ostatnia opcja jest mniej prawdopodobna.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czy zawsze stosujesz się do ograniczeń prędkości?

Oceń