Jaguarem XF ciągnął narciarza pędząc 189 km/h

05.10.2017 09:59

Brytyjski producent samochodów oraz zawodowy narciarz, Graham Bell, wspólnie ustanowili rekord Guinnessa. Kierowca Jaguara XF ciągnąc za sobą wspomnianego sportowca gnał z prędkością 189 km/h. To o 76 km/h więcej od poprzedniego rekordu.

Jaguarem XF ciągnął narciarza pędząc 189 km/h fot. materiały prasowe

Osiągnięcia dokonano w centrum testowym Jaguara w Arjeplog, w Szwecji, gdzie temperatura sięgała -28 stopni Celsjusza. Wystarczyło parę prób, by w końcu ustanowić nowy rekord. Swojego zadowolenia nie krył Graham Bell:

"

Jestem dumny, że udało mi się wpisać do księgi rekordów Guinnessa. Nie zmienia to jednak faktu, że to sukces całego zespołu, a także inżynierów Jaguara, którzy wspierali mnie na każdym kroku. Jaguar XF zachowywał się bardzo stabilnie, dzięki czemu miałem pewność, że nie tylko mogę nie tylko osiągnąć upragniony cel, ale także znacząco przesunąć granicę. "

Wykorzystany podczas próby Jaguar XF Sportbrake może pochwalić się 3-litrowym silnikiem V6 o mocy 380 KM. Maksymalny moment obrotowy w wysokości 450 Nm w tej konkretnej odmianie AWD przekazywany jest na obie osie za pośrednictwem automatycznej przekładni o 8 przełożeniach. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 5,3 sekundy, a prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy znasz się na motoryzacji:

Oceń