Jak kształtowały się ceny VW Golfa przez 40 lat?

25.09.2017 11:00

VW Parts Vortex opracował raport, w którym porównał ceny wszystkich generacji Volkswagena Golfa z uwzględnieniem inflacji. Zestawienie jest dowodem na konsekwentną politykę cenową niemieckiego producenta.

Jak kształtowały się ceny VW Golfa przez 40 lat? fot. materiały prasowe

Auto w momencie debiutu w 1975 roku kosztowało w USA równowartość 15 629 dolarów. Z kolei obecnie za siódmą generację Golfa trzeba wydać około 5000 dolarów więcej – 22 825 dolarów. Biorąc pod uwagę to, jak bardzo samochody na przestrzeni lat się zmieniły, jak różne są chociażby pod względem bazowego wyposażenia, można uznać tę cenę za bardzo uczciwą, co też odzwierciedla poniższa infografika:

golf 2

Zdaniem Rocco Demasa, menedżera VW Parts Vortex, niemieckich hatchback od początku cieszył się dużą popularnością ze względu na swoje liczne zalety:

"

Po pierwsze, Golf był ekonomiczny. Po drugie, auta te od zawsze były projektowane z naciskiem na jakość znaną z modeli premium. Po trzecie, dawał frajdę z jazdy. Nie były to najtańsze auta na drodze, ale zawsze cieszyły się uznaniem zarówno konsumentów, jak i krytyków. "

Obecnie Volkswagen Golf jest jednym z najchętniej kupowanych samochodów na rynku, w ujęciu globalnym. Niemiecki producent oferuje bardzo szeroką gamę różnorodnych wariantów – zarówno silnikowych, jak i wyposażeniowych.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy znasz się na znakach drogowych:

QUIZ: Czy znasz się na znakach drogowych? fot. pixabay
Oceń