Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak ominąć korki do Zakopanego? Trasy, które warto znać

28.12.2017 15:27
xxx zet

Po świętach wiele rodzin będzie chciało powitać Nowy Rok w zimowej stolicy Polski. Z tego powodu na zakopiance znów powstaną olbrzymie korki. Sprawdź trasy, dzięki którym szybciej dojedziesz do Zakopanego.

korki na Zakopiance fot. Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta

Wyjeżdżając z Krakowa pokonujemy krótki odcinek zakopianką i przy miejscowości Głogoczów skręcamy w prawo na Biertowice. Stamtąd dalej jedziemy drogą krajową nr 52 i kierujemy się na Wadowice. Następnie jedziemy do Suchej Beskidzkiej, aby dojechać do Skomielnej Białej. Na tym odcinku należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ w pewnym momencie za Makowem Podhalańskim obowiązuje ruch wahadłowy. Jadąc dalej za miejscowością Jordanów musimy być przygotowani na występujące tam roboty drogowe.

Jeśli nie chcemy rozpoczynać naszej podróży na zakopiance, możemy skierować się do Wieliczki i stamtąd pokonać ponad 60-kilometrowy odcinek prowadzący kolejno przez: Dobczyce, Kasinę Wielką, Mszanę Dolną i Rabkę-Zdrój. W tym miejscu możemy kontynuować naszą podróż zakopianką lub skierować się na drogę krajową nr 7 i jadąc przez Spytkowice, Podwilk dojeżdżamy do wsi Jabłonka i dalej drogą numer 957 jedziemy przez Piekielnik, aby dojechać do Czarnego Dunajca. Stamtąd wjeżdżamy na drogę krajową numer 958 i mamy przed sobą prawie 56-kilometrowy odcinek prowadzący nas przez Podczerwone, Chochołów, Witów, Kiry aż do Zakopanego.

Od Rabki-Zdroju możemy jechać zakopianką i na wysokości miejscowości Szaflary odbić w prawo w kierunku Bańskiej Niżnej aż do Białego Dunajca. Dalej przejeżdżamy przez Ząb i wracamy na zakopiankę. Dzięki temu odcinkowi, liczącemu niespełna 20 kilometrów omijamy ruch wahadłowy i ograniczenie do 40km/h panujący w tej części zakopianki.

Od Rabki-Zdroju mamy jeszcze inne wyjście. Możemy wjechać na zakopiankę i skierować się do Klikuszowej, a potem do Nowego Targu. Gdy tam dojedziemy mamy do wyboru trzy warianty:

a) kontynuujemy jazdę zakopianką aż do samej stolicy Tatr;

b) jedziemy drogą krajową nr 957 do Czarnego Dunajca i dalej drogą krajową nr 958 jadąc przez Witów kierujemy się w stronę Zakopanego;

c) decydujemy się na drogę numer 49 z Nowego Targu i jedziemy przez Białkę Tatrzańską do drogi numer 961 i dalej kierujemy się do Poronina i potem do Zakopanego.

RadioZET.pl/mw

Oceń