Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak szybko ochłodzić wnętrze auta?

07.08.2017 11:00

Specjaliści z Consumer Reports stworzyli film, w którym wyjaśniają co należy zrobić, by wnętrze samochodu szybciej się ochłodziło.

Jak szybko ochłodzić wnętrze auta? fot. kadr z wideo

Parkując samochód w upalne dni nie zawsze będziemy mieć to szczęście, by znaleźć miejsce w cieniu. A nawet jeśli – niewykluczone, że po paru godzinach auto i tak będzie stać na słońcu. Jak zatem najskuteczniej ochłodzić nagrzane wnętrze auta? Eksperci z Consumer Reports pospieszyli z odpowiedzią:

"

Po pierwsze, nie uruchamiaj auta z włączoną klimatyzacją. Działa ona znacznie skuteczniej, gdy auto jest w ruchu, dlatego nie trać czasu, ani paliwa. Będąc już w drodze, otwórz szyby i zwiększ moc nawiewów. Dopiero gdy chłodne powietrze zacznie się z nich wydobywać, zamknij przednie szyby, trzymając tylne lekko uchylone na około 10 lub 20 sekund. To sprawi, że chłodne powietrze przedostanie się do tylnego rzędu siedzeń, a to gorące – opuści kabinę. Następnie ustaw temperaturę i moc nawiewów do komfortowego poziomu. Wożąc pasażerów na tylnej kanapie, należy wyłączyć tryb recyrkulacji. W innym przypadku może dojść do sytuacji, gdy na przedzie będzie chłodno, a z tyłu – gorąco. W nowszych samochodach warto wyłączyć system start/stop. Przy najbliższej okazji, sprawdź filtr kabinowy – upewnij się, że jest czysty. Po ustawieniu odpowiedniej temperatury, włącz tryb „auto”. "

Przy okazji publikacji tego materiału pojawiło się sporo głosów krytyki dotyczących zasugerowanych sposobów. Część internautów zgadza się, że przedstawione sposoby są wydajne, choć mają wątpliwości czy najskuteczniejsze.

RadioZET/MS

Oceń