Zamknij

Jak wygląda praca w fabryce Ferrari?

Redakcja
21.11.2017 11:16
Jak wygląda praca w fabryce Ferrari?
fot. kadr z wideo

W ramach trwających obchodów 70. rocznicy Ferrari, firma Wired uzyskała wyłączny dostęp do fabryki w Maranello, gdzie sfilmowała proces produkcji wyjątkowych, supersportowych samochodów.

Mimo że włoska marka wytwarza mniej niż 10 000 pojazdów w skali roku, jego linia produkcyjna jest bardzo zaawansowana i wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Jednak co istotne – wciąż w procesie montażu nieodzownymi elementami są… ludzie, co też widać na poniższym nagraniu:

O specyfice pracy w Maranello opowiedział Vincenzo Regazzoni, dyrektor ds. produkcji w Ferrari:

W tym miejscu 70 lat temu założyciel Ferrari, Enzo Ferrari, rozpoczął działalność w pierwszym zakładzie produkcyjnym. W tym roku wyprodukujemy około 8400 samochodów.

W zakładzie Ferrari są 3 linie produkcyjne – na pierwszej z nich wykonywane są czynności związane z elektryką, na drugiej montuje się m.in. felgi, zderzaki, a także przednie szyby. Na ostatniej z kolei wykańczane są wnętrza. Po całym procesie zespół odpowiedzialny za jakość produktów poddaje auta szczegółowej kontroli.

Co ciekawe, w fabryce Ferrari wykorzystywanych jest aż 8 autonomicznych pojazdów, przewożących elementy aut. Poruszają się one wzdłuż tzw. „magnetycznych szlaków”.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Interesujesz się włoską motoryzacją?

Liczba głosów: