Japończyk przejechał skuterem 499 km na jednym kole

08.05.2017 11:58

33-letni Masaru Abe ustanowił rekord w jeździe na jednym kole. Skuterem marki Yamaha przejechał 499 kilometrów na torze Kawaguchi Auto Race, na północy Tokio.

Japończyk przejechał skuterem 499 km na jednym kole fot. kadr z wideo

Poprzedni rekord został ustanowiony 25 lat temu i wynosił 330 kilometry. Masaru Abe na przejechanie dystansu 499 kilometrów potrzebował 13 godzin, co oznacza, że poruszał się ze średnią prędkością 38 km/h. Jednak żeby pokonać taką odległość, konieczne było tankowanie, które odbyło się w trakcie jazdy, przy pomocy posiłkowego pojazdu.

Pierwotnie Masaru Abe chciał przejechać 600 kilometrów, jednak po 13 godzinach zrezygnował ze względu na ogromny dyskomfort, o czym sam wspomniał:

"

To był największy ból jakiego kiedykolwiek doświadczyłem. Moje oba ramiona były odrętwiałe w takim stopniu, że prawie ich nie czułem. Mój wzrok był zamazany. Byłem jedynie częściowo świadomy i kompletnie odwodniony… Nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego. "

Nie ma wątpliwości co do tego, że w tej próbie liczyła się przede wszystkim wytrzymałość – umiejętności schodziły dopiero na drugi plan, co wcale nie umniejsza dokonaniom Japończyka:

W końcu prowadzenie pojazdu mechanicznego bez przerwy przez 13 godzin dla wielu śmiertelników mogłoby okazać się zbyt dużym wyzwaniem.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Co sądzicie o tym wyczynie?

Oceń