Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jazda pod prąd. W Polsce potrzebny jest nowy znak [FOTO]

12.07.2018 10:03

Bezpieczeństwo na drogach ekspresowych i autostradach mogłoby poprawić specjalne oznaczenie na zjazdach. W Niemczech stosuje się dodatkowe znaki, które informują kierowcę o jeździe pod prąd.

jazda pod prąd fot. kadr z wideo

W Polsce zjawisko jazdy pod prąd na drogach szybkiego ruchu jest dość powszechne. W sieci co chwila pojawiają się nowe nagrania przedstawiające śmiertelnie niebezpieczne sytuacje. Podobnie jest w Austrii czy Niemczech, ale tam znaleziono sposób, aby temu przeciwdziałać. Nasi zachodni sąsiedzi postawili na autostradach i drogach ekspresowych dodatkowe, duże i jaskrawe znaki, które ostrzegają zmotoryzowanych o złym kierunku jazdy.

Zagłosuj

Czy takie oznaczenie jest potrzebne na autostradach i drogach ekspresowych?

STOP_FALSCH.svg fot. Wikipedia

Dlaczego w naszym kraju nie stosuje się takiego rozwiązania? Portal brd24.pl zwrócił się w tej sprawie do Ministerstwa Infrastruktury. Resort odpowiedział, że „nie ma uzasadnienia dla wprowadzania kolejnego znaku drogowego”. Jednocześnie ministerstwo przekonuje, że przez cały czas kontroluje sytuację na drogach zarządzanych przez GDDKiA i wprowadza zmiany, które zwiększają bezpieczeństwo oznakowania drogowego.

Sprawdź wiedzę o polskich autostradach i rozwiąż nasz QUIZ!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/brd24.pl/MW

Oceń