Zamknij

Jechał karetką z sercem do przeszczepu dla dziecka. Był blokowany przez kierowcę [WIDEO]

Redakcja
10.12.2018 08:50
bus blokuje karetkę
fot. kadr z wideo

Karetka pogotowia pędziła lewym pasem autostrady A4, wioząc serce do przeszczepu dla dziecka. W trakcie jazdy kierowca niebieskiego busa blokował przejazd.

Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widzimy, jak kierowca karetki pędzi na autostradzie. W pewnym momencie pojazd uprzywilejowany jest blokowany przez niebieskiego busa. Zmotoryzowany lekceważył sygnały dźwiękowe i za nic nie chciał zjechać z drogi.

Kierujący karetką był zszokowany sytuacją, w której liczyła się każda sekunda. Mężczyzna wiózł serce dla dziecka, które czekało na przeszczep. Zmotoryzowany musiał jak najszybciej dotrzeć na lotnisko w Krakowie, gdzie czekał samolot, który miał przetransportować organ do szpitala.

Kierowca przyznał, że do takich zdarzeń dochodzi za często. Nie pomagają ani sygnały świetlne i dźwiękowe, ani też informowanie zmotoryzowanych przez CB radio.

Pierwszy w Polsce przeszczep sztucznego serca to sukces lekarzy z Zabrza

Film został opublikowany dla przestrogi, aby kierowcy uświadomili sobie, jak ważne jest dla pojazdów uprzywilejowanych szybkie dotarcie do celu.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/tvn24.pl, Facebook/MW