Jechał zgodnie z przepisami. Dostał mandat

19.04.2017 13:41

W internecie pojawił się filmik zarejestrowany 19 października 2016 roku w Bruczkowie w województwie wielkopolskim. Kierowcę zatrzymał patrol policji. Powodem miało być przekroczenie prędkości.

Jechał zgodnie z przepisami. Dostał mandat fot. kadr z wideo

Jak wykazał radar, mężczyzna prowadzący Toyotę Avensis jechał 71 km/h. Policjantka uznała, że prędkość została przekroczona o 21 km/h. Na filmie zobaczymy brak znaku D-42 – obszar zabudowany. Mając to na uwadze, kierujący japońskim autem postanowił nie przyjąć mandatu, nie podając powodu. Można domniemywać, że tego dnia sporo osób postąpiło zgoła inaczej, godząc się na mandaty karne wystawione bezpodstawnie.

Zdaniem niektórych internautów ten przykład idealnie obrazuje hipokryzję policji, która wielokrotnie apeluje do kierowców, by ci nie jeździli na pamięć. W końcu oznakowanie dróg często ulega zmianie. Inni z kolei docenili sam przebieg kontroli przeprowadzanej przez ten funkcjonariuszy – kobieta nie wywyższała się, ani nie miała nic przeciwko nagrywaniu:

Z pewnością gdyby każdy z kierowców doskonale znał wszelkie przepisy i swoje prawa, był na bieżąco z wyrokami sądów w różnych sprawach dotyczących rzekomych wykroczeń drogowych oraz orientował w wykorzystywanym do pomiarów prędkości sprzęcie, wystawianych mandatów byłoby znacznie mniej.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czy kiedykolwiek odmówiłeś przyjęcia mandatu?

Oceń