Jechali bez hamulców. Pasażerowie każdorazowo wysiadali, by zatrzymać auto

17.08.2017 09:59

Kamerą pokładową nagrano zmagania kierowcy i pasażerów czerwonej Łady z własnym samochodem, którego stan techniczny budził spore zastrzeżenia, chociażby przez wzgląd na niesprawne hamulce… Zdarzenie miało miejsce w Rosji.

Jechali bez hamulców. Pasażerowie każdorazowo wysiadali, by zatrzymać auto fot. kadr z wideo

Auto wyjechało z drogi podporządkowanej. Po chwili drzwi od strony pasażera pierwszego rzędu zostały otwarte na oścież, z pojazdu wyskoczył pasażer, który następnie wbiegł przed maskę Łady i usiłował ją zatrzymać. Za pierwszym razem ta sztuka udała się bez większych problemów. Nieco gorzej było podczas drugiej próby. Podróżujący czerwonym samochodem musieli włożyć więcej wysiłku, by i tym razem nie ich auto nie uderzyło w poprzedzający pojazd.

Całe zdarzenie zostało nagranie kamerą pokładową:

Kierowca Lexusa RX-a widząc to, co się dzieje we wstecznym lusterku, najechał na przeciwległy pas ruchu, by zostawić nieco więcej miejsca podróżującym Ładą. Następnie wysiadł z auta i podszedł do kierującego czerwonym kombi.

Poruszanie się po drogach publicznych niesprawnym technicznie samochodem stanowi zagrożenie nie tylko dla jego kierowcy i pasażerów, ale także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Wystarczy sobie wyobrazić co by się stało w przypadku niespodziewanej sytuacji, wymagającej nagłego hamowania…

RadioZET/MS

Oceń