Jednośladem wjechali wprost pod rozpędzony samochód

27.07.2017 13:51

W Chinach doszło do poważnego wypadku z udziałem kierowcy i pasażera jednośladu oraz samochodu osobowego. Zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą monitoringu.

Jednośladem wjechali wprost pod rozpędzony samochód fot. kadr z wideo

Jednoślad wyjeżdżał z szutrowej drogi podporządkowanej. Kierowca miał obowiązek ustąpić pierwszeństwa, jednak tego nie zrobił. Doszło do bardzo silnego zderzenia z jadącym z prawej strony Volkswagenem Golfem 6. generacji. Przebieg zdarzenia można prześledzić na poniższym nagraniu:

Zdaniem internautów, zawiniły lekkomyślność i brawura. Kierujący jednośladem nie zachował dostatecznej ostrożności wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, z kolei osoba siedząca za kierownicą białego Volkswagena poruszała się z wysoką prędkością. Sam film stanowi dowód na to, że w ruchu drogowym wystarczy chwila nieuwagi. Jeden popełniony błąd może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje.

Szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo są piesi, rowerzyści oraz kierujący skuterami i motocyklami. W razie nawet relatywnie niewielkiej kolizji mogą oni odnieść poważniejszy uszczerbek na zdrowiu.

RadioZET/MS

Oceń