Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jeep Compass wjezdza do Europy

09.06.2017 13:04

Amerykański producent samochodów pokazał Jeepa Compassa w pełnej krasie przygotowanego na rynek europejski.

Jeep Compass wjezdza do Europy fot. materiały prasowe

Auto konkuruje w jednym z najpopularniejszym segmencie, który jeszcze do 2020 według specjalistów ma się powiększyć o 20%. Compass będzie dostępny z dwoma silnikami benzynowymi i dwoma turbodieslami. Klienci będą mogli wybrać jeden z 4 odmiany wyposażenia – Sport, Longitude, Limited i Trailhawk. Ten ostatni ma terenowe aspiracje.

Bazowa wersja napędzana jest 1,4-litrowym silnikiem MultiAir2 o mocy 140 KM i 230 Nm maksymalnego momentu obrotowego, przekazywany na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni ręcznej. Mocniejszy wariant 170-konny oferuje 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego i współpracuje z automatem o 9 przełożeniach oraz napędem na obie osie.

Spośród turbodiesli dostępne są 1.6 i 2.0 Multijet o mocy analogicznie 120 KM i 320 Nm z 6-biegową skrzynią ręczną i przednim napędem oraz 140 KM i 350 Nm współpracujący z taką samą przekładnią lub automatem o 9 przełożeniach oraz napędem 4x4. Mocniejszy wariant tej ostatniej jednostki ma generować 170 KM. Na poszczególnych rynkach znajdziemy również 2,4-litrowy motor o mocy 150 lub 184 KM.

Sprzedaż Compassa w pierwszej kolejności zostanie uruchomiona w lipcu 2017 roku na najważniejszych rynkach, czyli włoskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, austriackim, belgijskim, szwajcarskim i polskim.

Jak przystało na nowy samochód, został on po zęby uzbrojony w systemy poprawiające bezpieczeństwo, w tym asystentów pasa ruchu, martwego pola, ostrzegania przed kolizją, wykrywania poruszającego się prostopadle pojazdu.

RadioZET/MS

Oceń