Jezdnia się zapadła. Do dziury wpadł SMS-ujący skuterzysta

23.08.2017 11:58

W sieci pojawiło się nagranie, na którym wpierw widać zapadającą się jezdnię, a następnie nieuważnego skuterzystę wpadającego do dziury... Wszystko wskazuje na to, że kierujący był rozproszony trzymanym w ręce telefonem.

Jezdnia się zapadła. Do dziury wpadł SMS-ujący skuterzysta fot. kadr z wideo

To przestroga dla wszystkich osób korzystających z telefonów komórkowych w trakcie jazdy. Gdyby nie to urządzenie, mężczyźnie kierującym jednośladem najprawdopodobniej bez problemu udałoby się uniknąć wpadnięcia do dziury. Mimo to, skuterzysta może mówić o sporym szczęściu – odniósł jedynie niewielkie obrażenia.

Intrygować może również reakcja świadka tego incydentu. Ten, zamiast ruszyć z pomocą, wyciągnął telefon i zaczął nagrywać lub robić zdjęcia. Nieco później na miejsce zdarzenia przybyły służby, które zabezpieczyły okolice tak, by już nikt więcej nie wpadł do wyrwy w jezdni.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Forda, aż 43% ankietowanych regularnie wysyła SMS-y podczas jazdy. Aż 38% czynnie korzysta z aplikacji zainstalowanych na telefonie, a 36% prowadzi rozmowy, nie używając przy tym zestawu słuchawkowego lub głośnomówiącego. Ma to swoje odzwierciedlenie również w statystykach wypadków – coraz więcej z nich dochodzi właśnie wskutek nadużywania telefonów komórkowych w trakcie jazdy.

RadioZET/MS

Oceń