Kai Concept to zapowiedź nowej Mazdy 3

25.10.2017 11:52

Tuż przed oficjalną premierą na żywo podczas targów motoryzacyjnych Tokyo Motor Show, do sieci trafiły pierwsze zdjęcia Mazdy Kai. Koncepcyjny model jest zapowiedzią nowej „trójki”.

Kai Concept to zapowiedź nowej Mazdy 3 fot. materiały prasowe

Samochód to nowoczesny, stylowy 5-drzwiowy hatchback o dynamicznej stylistyce Kodo. Już na pierwszy rzut oka widać, że to typowy koncept i co za tym idzie – można spodziewać się, że produkcyjny model zostanie w dużym stopniu przeprojektowany i jego design nie będzie tak odważny.

Z przodu znajdziemy masywną osłonę chłodnicy oraz rozciągnięte na boki smukłe i podłużne światła. Napompowane nadkola tego modelu wypełniają sporych rozmiarów czarne felgi. Kropką nad „i” jest oryginalny dach z dwoma szklanymi panelami po rozciągniętymi aż po słupek C, a także czarny spojler dachowy oraz dwie rury wydechowe.

We wnętrzu z kolei dominuje prostota i minimalizm. Niemal cały ciężar obsługi wziął na siebie system multimedialny, którego wskazania wyświetlane są na szerokim ekranie. Kierowca może sterować poszczególnymi funkcjami za pośrednictwem przycisków na trójramiennej kierownicy. Ciekawostką jest zastosowanie tradycyjnych zegarów w desce rozdzielczej zamiast ekranu. Poza czarnym wykończeniem, dostrzeżemy liczne czerwone akcenty oraz chromowane wstawki.

Mazda już wkrótce ujawni więcej szczegółów dotyczących modelu Kai.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czy zawsze stosujesz się do obowiązujących ograniczeń prędkości?

Oceń