Kampania uświadamiająca jak korzystać z szybszego pasa ruchu

06.04.2017 11:26

Nie brakuje zarówno w Polsce, jak i na świecie, kampanii uświadamiających kierowcom jak należy korzystać z szybszego pasa ruchu. Ten ma służyć do wyprzedzania.

Kampania uświadamiająca jak korzystać z szybszego pasa ruchu fot. kadr z wideo

Po zakończonym manewrze kierowca powinien powrócić na poprzedni pas ruchu. Niestety większość osób ignoruje te wskazania. Ba, nie brakuje takich cwaniaków, którzy są niemalże przyklejeni do lewej krawędzi jezdni. Potrafią jechać jednym pasem niemalże w nieskończoność, postępując na przekór pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

Niestety to niebezpieczne, co też potwierdzają eksperci. Ich zdaniem blokowanie lewego pasa ruchu potrafi powodować jeszcze większe zagrożenie, niż przekraczanie dozwolonej prędkości. Za naród z reguły wzorowo poruszający się na drogach szybkiego ruchu i autostradach uznaje się Niemców – nasi sąsiedzi doskonale zdają sobie sprawę z tego, że lewy pas służy do wyprzedzania, dlatego przez większość czasu poruszają się przy prawej krawędzi.

„Zjedź na bok lub licz się z otrzymaniem mandatu”. Tak powinno być. Niestety wiele osób wyznaje zasadę, że jeśli jedzie z maksymalną dozwoloną prędkością, to może blokować najszybszy pas… W Polsce także zwraca się na to uwagę:

Autorzy filmu na YouTubie zwracają uwagę na to, że niestety policja rzadko wlepia mandaty za blokowanie pasa.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Co sądzicie o uporczywej jeździe lewym pasem?

Oceń