Zamknij

Karambol przez smog! 24 auta, 6 osób rannych i jedna nie żyje

Redakcja
10.11.2017 09:45
Karambol przez smog! 24 auta, 6 osób rannych i jedna nie żyje
fot. kadr z wideo

Jedna osoba zginęła i co najmniej 6 zostało rannych w wyniku karambolu, w którym wzięły udział aż 24 auta. Powodem był bardzo gęsty smog ograniczający widoczność na drodze szybkiego ruchu Yamuna, nieopodal Delhi. Zdarzenie miało miejsce w środę (8 listopada 2017 roku), około 6:30 czasu lokalnego.

Tego dnia indyjskie władze zostały zmuszone do ogłoszenia stanu zagrożenia dla zdrowia publicznego po tym, jak wskaźnik jakości powietrza (pomiar stężenia toksycznego pyłu zawieszonego w powietrzu) osiągnął zawrotny poziom 451, podczas gdy zdaniem ekspertów, nie powinien on przekroczyć 100.

Co za tym idzie – ruch drogowy ze względu na wysokie zanieczyszczenie powietrza również niejako dostał „rykoszetem”. Kierowcy mieli o tyle trudniejsze zadanie, że przez gęsty smog pokrywający stolicę Indii, ich widoczność była mocno ograniczona. I właśnie to było przyczyną karambolu, do którego doszło tuż poza obrzeżami miasta.

Karambol zapoczątkował wypadek z udziałem unieruchomionego samochodu, który został staranowany przez pędzącą ciężarówkę. Jej naczepa była wypełniona kartonami z jabłkami. Te z kolei rozsypały się na jezdni. Kolejne pojazdy nie były w stanie wyhamować i kolejno wpadały na siebie...

RadioZET/MS

Zagłosuj

Popierasz restrykcje dla samochodów, które mają na celu redukcję zanieczyszczenia?

Liczba głosów: