Karetka na sygnale a reakcje kierowców różnych krajów

01.06.2017 12:39

Ambulans pędzący na sygnale to dość częsty widok dla mieszkańców większych aglomeracji. Jak należy się zachować w obliczu pojazdu uprzywilejowanego? Oczywiście powinniśmy zrobić co w naszej mocy, by ułatwić mu przejazd...

Karetka na sygnale a reakcje kierowców różnych krajów fot. kadr z wideo

To wydaje się być oczywiste. Wystarczy mieć w sobie choć trochę empatii, by postępować w taki sposób, jak oczekujemy, by inni zachowywali się w stosunku do nas samych. W końcu w przyszłości to my możemy być przewożeni ambulansem lub ktoś z naszych bliskich. Nie należy zatem lekceważyć pojazdów uprzywilejowanych.

Na kanale „Countries Reacting” w serwisie YouTube znajdziemy zestawienie pokazujące to, jak w różnych krajach kierowcy reagują na jadący w korku ambulans. Powody do wstydu mają uczestnicy ruchu drogowego z Chin, Indii, USA. Znacznie lepiej to wygląda w Europie, czego najlepszymi przykładami są Polska i Niemcy. Zobaczcie sami:

W internecie nie brakuje filmów z często groźnymi sytuacjami drogowymi, które wielokrotnie ukazują spore różnice kulturowe. Przyjąć za regułę można, że w poszczególnych krajach azjatyckich ludzie dbają wyłącznie o swój własny interes, nie przejmując się innymi dookoła. Często nie są oni skorzy do niesienia pomocy – wolą przejść obojętnie obok osoby poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym, nawet jeśli wymaga ona natychmiastowej pomocy.

RadioZET/MS

Oceń