Katastrofalny stan techniczny autobusu. Miały nim jechać dzieci [ZDJĘCIA]

10.09.2018 11:37

W ubiegłym tygodniu Inspektorzy z kędzierzyńsko–kozielskiego oddziału WITD w Opolu przeprowadzili kontrolę autobusu, który miał zawieźć dzieci na szkolną wycieczkę. Po przyjechaniu na miejsce okazało się, że pojazd był w opłakanym stanie.

rdza fot. ---

W zeszłym tygodniu Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD otrzymali zgłoszenie do kontroli autobusu. Organizator wycieczki szkolnej zawiadomił służby, że stan techniczny autobusu woła o pomstę do nieba. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pojazd był w katastrofalnym stanie.

Autobus marki Bova wykazał nadmierną korozję elementów nośnych, podwozia, przerdzewiałe elementy, dziury na wylot, płyn eksploatacyjny na filtrze oleju, przerwane przewody lewego lusterka, mocowanie prawej wycieraczki szyby przedniej za pomocą wiertła.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Ponadto wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą grzywny w wysokości 2 tys. zł oraz na zarządzającego transportem w wysokości 500 zł.

Autobusem miały jechać dzieci i młodzież szkolna na wycieczkę z Głuchołaz do Krasiejowa. Jednak z powodu niedopuszczenia go do dalszej jazdy uczniowie pojechali z innym przewoźnikiem.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/witd.opole.pl/MW

Oceń