Kia Telluride: Komfortowy i pojemny SUV [ZDJĘCIA]

16.01.2019 14:40

Kia Telluride została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Detroit. Najnowszy SUV południowokoreańskiej marki jest w stanie zabrać ze sobą osiem osób.

Kia Telluride fot. Kia Motors

Kia Telluride powstała z myślą o amerykańskich kierowcach. Auto, które zaprojektowano w kalifornijskim Irvine, będzie powstawało w fabryce w West Point w stanie Georgia. Model jest najpopularniejszym pojazdem typu SUV koncernu.

Kia Telluride najnowszej generacji jest zasilana benzynowym silnikiem wolnossącym V6 GDI o pojemności 3.8 l, który osiąga moc 291 KM. Jednostka współpracuje z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Pojazd charakteryzuje się niezależnym zawieszeniem z układem samopoziomowania z tyłu. Dodatkowo producent daje wybór co do jednego z kilku trybów pracy układu jezdnego i napędowego: Comfort, Sport, Smart i Eco. Oprócz nich dodatkowo klienci będą mieli do wyboru tryb AWD Lock i Snow, które wspomogą w jeździe w trudnych warunkach.

Kia Telluride: Wyposażenie

Kia Telluride to z pewnością model z wachlarzem możliwości w kategorii wyposażenia. W aucie klienci znajdą m.in.: składane wyjmowane siedzenia trzeciego rzędu, system multimedialny z 10,25-calowym ekranem dotykowym, skórzaną tapicerkę Nappa, podgrzewane i wentylowane fotele pierwszego i drugiego rzędu, system audio Harman/Kardon z 10 głośnikami. Poza nimi południowokoreańska marka zadbała o liczne systemy takie jak: asystent pasa ruchu, system wspomagający bezpieczeństwo jazdy, ostrzegania o kolizji czołowej i jej zapobieganiu, wykrywania pieszych, a także aktywny tempomat i system ostrzegania o pojazdach w martwym punkcie.

Niestety Kia nie planuje sprzedaży najnowszego modelu w Europie.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń