Kia poszerza silnikową ofertę [FOTO]

21.05.2018 10:09

Kia poszerza ofertę jednostek napędowych o agregat 48 V mild hybrid. Silnik składa się z turbodiesla i jednostki elektrycznej o napięciu 48 V. Agregat pojawi się pod maską modelu Sportage.

Kia logo fot. Kia Motors Worldwie Facebook

Pierwszy samochód z 48-woltowym hybrydowym napędem typu „mild hybrid” pojawi się w drugiej połowie 2018 roku. Nowy silnik, oznaczony jako EcoDynamics+, jest zasilany dodatkową jednostką elektryczną o napięciu 48 V. Dzięki temu emituje mniej dwutlenku węgla i umożliwia dłuższą jazdę z wyłączonym silnikiem spalinowym.

Kia poszerza ofertę silników: Nowa jednostka w Kii Sportage

Pierwszym modelem, w którym pojawi się nowa jednostka napędowa z hybrydą typu „mild hybrid”, będzie Kia Sportage. Samochód z nowym rozwiązaniem będzie dostępny od drugiej połowy tego roku. Oprócz tego koreański koncern zapowiedział, że od przyszłego roku kolejnym autem, który zostanie wyposażony w ten silnik, będzie model Ceed trzeciej generacji.

NlFktkqTURBXy9kMjI2ZmNiZWI2ZmU0ODgzMTVlOWUzNDNmYzk5ZTQ1NC5qcGVnkpUDAADNB4DNBDiTBc0DAs0BsQ fot. Kia

Agregat typu „mild hybrid” jest pierwszą jednostką w ramach strategii „Kia 2025”, która dotyczy elektryfikacji modeli. Do 2025 roku Kia chce wprowadzić 16 nowych samochodów, wśród których znajdziemy: 5 modeli hybrydowych, 5 z hybrydami typu plug-in i 5 pojazdów z napędem elektrycznym.

Dodatkowo w 2020 roku w ofercie marki ma pojawić się nowe auto elektryczne z ogniwami paliwowymi.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/MW

Oceń