Kierowca Audi przebił mur klasztoru w Jarosławiu

16.05.2017 10:10

W nocy w Jarosławiu na ulicy Słonecznej kierowca Audi A4 uderzył przodem pojazdu w mur ogrodzenia, pozostawiając w nim wyrwę. Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci – nie zastali tam żadnych osób.

Kierowca Audi przebił mur klasztoru w Jarosławiu fot. policja.pl

Funkcjonariusze ustalają dane właściciela pojazdu i sprawdzają okoliczności w jakich doszło do tego incydentu. Jak dotąd ustalono, że najprawdopodobniej kierujący Audi A4 stracił panowanie nad autem i wjechał w mur ogrodzenia, na skutek czego powstała wyrwa, a auto zostało poważnie uszkodzone. Następnie sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Niewykluczone, że kierowca w momencie wypadku był pod wpływem alkoholu i dlatego nie poinformował o wypadku odpowiednich służb. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości można spodziewać się kary pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakazu prowadzenia pojazdów. W dodatku warto pamiętać o regresie ubezpieczeniowym, na mocy którego sprawca wypadku będzie musiał zwrócić pieniądze za wypłacone odszkodowania.

Polska Izba Ubezpieczeń oszacowała, że zobowiązania dla poszkodowanych w wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców sięgają rocznie około 45-50 mln zł. Średni regres, kierowany do pijanych kierowców za szkody polegające na uszkodzeniu samochodu, to kwota około 8-9 tys. zł.

RadioZET/policja.pl/MS

Zagłosuj

Uczestniczyliście kiedyś w wypadku drogowym?

Oceń