Kierowca BMW dachował na A1. Przyczyną była zbyt brawurowa jazda

24.08.2017 11:05

We wtorek, 22 sierpnia 2017 roku, około godziny 12:00, na autostradzie A1 w miejscowości Wieniec doszło do dachowania BMW.

Kierowca BMW dachował na A1. Przyczyną była zbyt brawurowa jazda fot. policja.pl

Tuż po wypadku tym fragmentem drogi poruszali się wrocławscy policjanci wracający ze szkolenia. Na widok auta w rowie postanowili podjąć interwencję. Zatrzymali się, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pomocy poszkodowanym. O incydencie powiadomili pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu karetki czuwali nad poszkodowanymi – 36-letnim kierowcą i 21-letnią pasażerką. Kontrolowali ich funkcje życiowe, utrzymywali kontakt słowny i ogrzewali kocami z uwagi na widoczne u nich objawy wychłodzenia organizmu.

Funkcjonariusze w trakcie przeprowadzania czynności służbowych zauważyli, że z silnika zaczął wydobywać się dym. Jeden z mundurowych nie czekał na rozwój wydarzeń – od razu odłączył przewody akumulatora, by uniemożliwić zwarcie instalacji elektronicznej. Po przyjeździe służb ratowniczych, poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Obrażenia okazały się niegroźne.

Policjanci ustalili, że przyczyną tego zdarzenia drogowego była nadmierna prędkość. Brawurowo jadący kierowca BMW stracił panowanie nad autem, dachował i wylądował w rowie. Był trzeźwy. Ukarano go mandatem karnym.

RadioZET/MS

Oceń