Kierowca Lanosa dzieli i rządzi przed zwężeniem

21.02.2017 11:56

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien przestrzegać przepisów, nawet jeśli się z nimi nie zgadza. Dotyczy to również szanownego kierowcy Daewoo Lanosa, który blokował lewy pas ruchu ponad kilometr przed zwężeniem.

Kierowca Lanosa dzieli i rządzi przed zwężeniem

Niestety taki widok na polskich drogach wcale nie należy do rzadkości. Nie brakuje osób, które są gotowe ryzykować otrzymaniem mandatu karnego tylko po to, by wymierzać „sprawiedliwość” na zasadzie, że skoro ja stoję grzecznie w kolejce, to inni także powinni. W mniemaniu „szeryfów” walczą oni z „cwaniakami” ośmielającymi się korzystać z całej długości kończącego się wkrótce pasa ruchu. Zupełnie tak, jakby nigdy nie słyszeli o sugerowanej zasadzie jazdy „na suwak”.

Niestety takie postępowanie jak na poniższym filmie tylko wydłuża kolejki. Przy czym warto zauważyć, że z takim wykroczeniem ciężko uciec przed ręką sprawiedliwości. Tak naprawdę każda osoba stojąca za takim delikwentem może wyciągnąć telefon komórkowy i nagrać zdarzenie, a następnie wysłać na policję. Przy czym ten konkretny film został nagrany kamerą pokładową. Kulminacyjny moment następuje w okolicach 1:30 minuty:

Autor nagrania przy okazji jego publikacji krótko opisał sytuację:

"

Miejscowość Ciecierzyn w kierunku Białegostoku, kierowca Lanosa blokuje lewy pas, gdy prawy stoi, a do końca dwupasmowej jezdni jest jeszcze około 1300 m. "

Dziwić może fakt, że tak wielu kierowców decyduje się na stanie na prawym pasie w momencie, gdy lewy jest pusty…

RadioZET/MS

Oceń